Lamineerimine ja vesi: Kas 24 tunni reegel on tõesti vajalik?

Oled lasknud endale teha kulmude lamineerimist või lash lifti ja kuulnud seejärel, et pead 24 tundi hoidma karvad kuivana? Või oled ilutegija, kes annab oma klientidele sama soovituse?

Kui kuivana hoidmise eesmärk on lasta hooldavatel ja niisutavatel toodetel mõjuda võimalikult kaua, on see soovitus õigustatud. Kui aga arvatakse, et vesi mõjutab keemilist protsessi ja vähendab või eemaldab tulemuse, on aeg teadmisi värskendada ja ka täiendkoolitus läbida.

Vesi on üks peamisi koostisosi kõikides lamineerimistoodetes. Kui teostame ripsmete või kulmude lamineerimist, töötame karva korteksis, kus esmalt lõhutakse disulfiidsidemed (tugevad sidemed) ja seejärel luuakse uued. Need sidemed tagavad püsiva tulemuse.

Pärast keemilist protsessi tuleks karvadele kanda spetsiaalne hooldav ja niisutav toode, nagu seerum, vaha või õli. Selle eesmärk on niisutada ja toita karva seespidiselt ning lukustada sinna kasulikud vitamiinid. Mida kauem niisutus kestab, seda paremini karv taastub. Seetõttu soovitatakse karvu hoida kuivana, kuid mitte sellepärast, et vesi võiks tulemuse ära rikkuda.

Soovitatav on hoida karvad täielikult kuivana vähemalt 4–6 tundi, et karva loomulik kaitsev rasukiht saaks taastuda. Samuti on soovitatav pärast märjaks saamist kanda karvadele uuesti järelhooldustoodet.

Soovitus: Ilutegija võiks kindlasti pakkuda klientidele kaasa ostmiseks järelhooldustooteid, et tagada karvade tervis ning selgitada täpselt, millised on koduhooldussammud. Järelhooldustoodeteks ei sobi riitsinus- ega kookosõli. Sellest teemast räägime detailsemalt juba järgmistes postitustes.

Koduhooldustoodete soovitused
Kas see tähendab siis seda, et võib spasse ja basseini minna?

Kuigi vesi ise ei mõjuta tulemuse püsivust, tuleks arvestada sellega, et tavalise vee pH tase on neutraalne, kuid spaade ja ujulate vesi sisaldab kloori. Probleem ei ole vees endas, vaid klooris, mis ei ole pH-neutraalne ning võib mõjutada karva negatiivselt. Kloori lisamisel vette tekib nõrk hape, mida nimetatakse hüpokloorhappeks.

KULMUEKSPERT JA KOOLITAJA KATI KOLLOM
Shopping Cart
Scroll to Top