Kas brändi soovituslik töötlusaeg tagab parima tulemuse?

Oi, kui huvitav teema! See on üks kõige sagedamini küsitud küsimusi igasugustes sotsiaalmeedia gruppides ja postitustes: “Mis on X brändi töötlusaeg? Mis on keskmiste karvade töötlusaeg?”.

Las ma avaldan suure “saladuse” – töötlusaeg ei ole keemiliste protsesside puhul fikseeritud. Jah, brändid annavad toodetega kaasa protokolli või juhendi, kus on kirjas soovituslikud ajavahemikud sõltuvalt karva struktuurist. Kuid ainult struktuur ei määra töötlusaja pikkust. Seega ei saa me lähtuda üksnes brändi soovitusest, panna taimerit käima ja lihtsalt oodata selle lõppemist.

Töötlusaega mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas karva struktuur, poorsus ja värvus, brändi põhikoostisained, kulmukile ning tööruumi temperatuur. Ideaalse tulemuse saavutamiseks tuleb kõiki neid tegureid arvesse võtta ning osata hinnata ja kontrollida karva valmisolekut.

Õhemad ja pehmemad karvad töötlevad kiiremini ja vajavad lühemat töötlusaega. Seevastu paksemad, tugevamad ja jäigemad karvad vajavad emulsioonide toimimiseks ja struktuuri muutmiseks rohkem aega.

Poorsus on karvade võime imada niiskust: mida kõrgem see on, seda kiiremini imavad karvad koostisi ja värvaineid.

Tioglükoolhape ei vaja täiendavat soojusallikat ning selle pH on tavaliselt 9,0–9,6. See toimib kiiremini ja agressiivsemalt. Tsüsteamiin on madalama pH-ga, tavaliselt 4,5–7,0, ning selle toime kiirendamiseks on sageli vaja kuumust (kulmukile või elektrilist soojendusmaski). Madalama pH tõttu peetakse tsüsteamiini leebemaks, kuid see toimib aeglasemalt, mistõttu on ka töötlusaeg pikem.

Kilede kasutamine kiirendab emulsioonide toimet, tekitades kasvuhoone- või aurusauna efekti, mis tõstab temperatuuri ja soodustab keemiliste protsesside kiirenemist.

Optimaalne toatemperatuur on 22-23 C. Mida kuumem on ruum – seda vähem aega vajavad kulmukarvad töötlemiseks. Mida külmem on ruum – seda rohkem aega vajavad kulmukarvad töötlemiseks. Sama põhimõte kehtib ka kliendi kehatemperatuuri puhul – kui klient on just tulnud solaariumist, päikese käest või külmast talvisest ilmast, mõjutab see töötlusaja pikkust.

Töötlusaeg ei ole kõigile ühesugune. Iga kulm on unikaalne, mistõttu peab ka protsess olema kohandatud vastavalt, et vältida nii ala- kui ka ületöötlemist. Just nende nüansside oskuslik valdamine eristab tõelisi professionaale!

Kuidas kontrollida karva valmisolekut?

Kulmukarva valmisoleku kontrolli teostame esimese etapi protsessi ajal. Pärast esimese sammu kulmudele kandmist lase emulsioonil 3-5 minutit mõjuda. Võta üks karv pintsettide vahele ja lisa sellele kerge painutus. 

Kui kulmukarv paindub “U” kujuliseks, siis karv ei ole veel täielikult valmis (ehk alatöödeldud). Kui karv paindub “V” kujuliseks, on karva korteksis (keskosas) asuvad disulfiidsidemed (tugevad sidemed) täielikult lõhutud, karv on valmis ja võid aine eemaldada.

Kulmukarvade alatöötlus tähendab, et kulmukarva disulfiidsidemed ei ole täielikult lõhutud, mille tulemuseks on minimaalne või puudulik efekt. 

Kulmukarvade ületöötlus aga tähendab, et esimest ainet on kulmudel hoitud liiga kaua, mis võib põhjustada kulmukarvade laineliseks muutumise või isegi karvade krussi mineku.

See on vaid üks väike, kuid oluline teema, mida iga ilutegija, kes pakub lamineerimist, peaks teadma. Meisterlikkus selles valdkonnas nõuab sügavamat arusaamist keemilistest protsessidest, toodetest ja tehnikatest, et tagada igale kliendile täiuslik tulemus.

Kui tunned, et blogis käsitletud teemad on sulle uued, sinu teadmised vajaksid täiendamist või kui sul esineb endiselt ebaõnnestunud töid, kutsun sind osalema minu koolitusel. See on ideaalne võimalus oma oskusi täiustada ja omandada teadmisi, mis aitavad sul saavutada järjepidevalt professionaalseid tulemusi.

Minu koolitused on individuaalsed, et saaksin pakkuda personaalset lähenemist ning keskenduda just sinu oskuste ja vajaduste arendamisele. Koolituskava on paindlik ja kohandatav vastavalt sinu tasemele – olgu sa algaja või juba kogenud spetsialist.

Pakutavate koolituste ja formaatidega saad tutvuda menüüs “Koolitused”. Oskused ja teadmised on need, mis eristavad parimaid tegijaid!

KULMUEKSPERT JA KOOLITAJA KATI KOLLOM
Shopping Cart
Scroll to Top